15.10.2017   22.10.2017   29.10.2017   05.11.2017   12.11.2017   

Ogłoszenia parafialne - 15.10.2017

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Wiesław Zega, Henryka Sałata, Ryszard Stefaniak. Wieczny odpoczynek…..

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godzinie 17.30. W poniedziałki zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie młodzież, zaś we wtorek - dzieci. Zachęcamy też pozostałe wspólnoty działające w naszej parafii do włączania się w prowadzenie tych nabożeństw.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej parafii Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka - Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ofiary do puszek przeznaczone są właśnie na ten cel. Dzisiaj również odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w eucharystii i przystępujących do Komunii św. Z tej okazji w środę 18 października o godzinie 18.00 w auli Gimnazjum św. Jana Pawła II przy ulicy Wojska Polskiego odbędzie się koncert zespołu Sukces.

Dziś, po mszy św. odprawionej o godzinie 13.00 zapraszamy członków Wspólnoty Krwi Chrystusa na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

Uroczyste liturgiczne wprowadzenie w urząd proboszcza naszej parafii ks. Sylwestra Progorowicza odbędzie się 29 października na mszy świętej o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Pragniemy poinformować rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I komunii św. że spotkanie organizacyjno – formacyjne dla nich odbędzie się w niedzielę 22 października po mszy św. odprawionej o godzinie 11.30.

Akcja Charytatywna Szlachetna Paczka poszukuje chętnych do włączenia się w wolontariat. Szczegóły na plakacie.

Zbliża się wspomnienie wszystkich zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Za zmarłych, których imiona wpiszemy na kartkach zatytułowanych Zaduszki, będziemy odmawiali różaniec, a za wpisanych na kartkach Msza św. gregoriańska, będziemy sprawowali Eucharystię przez cały miesiąc listopad. Kartki wyłożone są na ołtarzach bocznych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego biuletynu.