31.10.2021   

Ogłoszenia parafialne - 31.10.2021

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Dariusz Zając, Elżbieta Szukiel, Stefan Lewandowski i Ewa Kłonica. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozpoczynamy listopad, miesiąc modlitwy w intencji zmarłych. Wypominki odczytujemy codziennie o godzinie 17:30, modląc się koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie odprawiana o godzinie 18:00.

Jutro w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godzinie 7.00, 8.30 i 18.00. Na starym cmentarzu w Kętrzynie msza święta zostanie odprawiona w kaplicy o godzinie 11.00, a po niej nastąpi procesja z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu w Nowej Wsi procesja i różaniec za zmarłych odbędą się o godzinie 13.00.

We wtorek 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godzinie 6.30, 10.00 i 18.00.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego to wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie tego dnia Komunii świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00.

W piątek przed południem kapłani odwiedzą chorych w domach z posługa sakramentalną, a okazja do spowiedzi świętej będzie podczas porannych mszy świętych i od godziny 17:30. O godzinie 16.30 bielanki i chętne dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali parafialnej.

W sobotę Wspólnota Żywego Różańca Mężczyzn zaprasza na mszę świętą o 7.00 oraz adorację Najświętszego Sakramentu i zmianę tajemnic.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej odprawionej o godzinie 13.00 Wspólnota Żywego Różańca Kobiet zaprasza na zmianę tajemnic.

Zachęcamy do nabywania biuletynu parafialnego oraz Gościa Niedzielnego.

Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 4900 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz inwestycji.