11.03.2018   18.03.2018   

Ogłoszenia parafialne - 18.03.2018

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mariusz Giemza, Maria Skwarczyńska, Jan Jęksa . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tym tygodniu w czwartek i piątek odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je ks. Adrian Dynda, wikariusz ze Srokowa. Porządek spotkań rekolekcyjnych będzie następujący o godzinie 8.30 – młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących, o 10.00 uczniowie klas III- VI , zaś o 11.30 uczniowie klas VII i gimnazjum ze szkół nr 1 i 2. W czwartek dzieci i młodzież będą uczestniczyć w nabożeństwach pokutnych, zaś w piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W piątek, z racji tego, że o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie rekolekcyjne dzieci, prosimy naszych drogich parafian zazwyczaj biorących udział w nabożeństwie o tej godzinie, o wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej o godzinie 17.30.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w przygotowaniach podwieczorków dla dzieci przed Drogą Krzyżową przez cały okres Wielkiego Postu. W najbliższy piątek takiego spotkania już nie będzie, z racji na przedpołudniowe rekolekcje.

Ofiary do puszek są przeznaczone na kwiaty do grobu Pańskiego.

Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej. Zapraszamy na procesję z palmami, która wyruszy spod domu parafialnego o godzinie 11.15. Podczas wszystkich mszy św. odbędzie się poświęcenie palm oraz odczytanie opisu Męki Pańskiej. Po wieczornej mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na placu Piłsudskiego.

Proboszcz z Karolewa ks. Kazimierz Żuchowski zaprasza do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej dla Twardzieli. Początek w piątek 22 marca o godzinie 17.30 w kaplicy w Parczu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii w Karolewie.

W dzisiejszą niedzielę po mszy św. sprawowanej o godzinie 13.00 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie formacyjne.

W naszej parafii trwa kurs przedmałżeński. Nauki odbywają się w niedziele o godzinie 16.00 w sali w domu parafialnym. Pragniemy już dziś poinformować, że spotkanie takie nie odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego parafialnego biuletynu.