10.12.2017   17.12.2017   31.12.2017   07.01.2018   

Ogłoszenia parafialne - 17.12.2017

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: Janina Zaremba. Wieczny odpoczynek…………

Rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe. Potrwają one do wtorku włącznie. Będzie je głosił ks. Jan Sztygiel, proboszcz z Sątop. Nauki rekolekcyjne będą podczas mszy świętych o 6.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas mszy św. okazji do spowiedzi świętej – zachęcamy gorąco do skorzystania z tego sakramentu właśnie w czasie rekolekcji, gdyż będzie wówczas większa liczba kapłanów. Osoby chore, które nie korzystają z naszej posługi w I piątki miesiąca, prosimy zgłaszać do kancelarii – odwiedzimy ich z posługą sakramentalną we wtorek od godziny 14.00.

Przed nami trzeci i w tym roku wyjątkowo już ostatni tydzień Adwentu. Od poniedziałku do soboty gromadzimy się na mszach świętych roratnich, sprawowanych o godzinie 6.30. W tym okresie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00. Zachęcamy do przynoszenia na roraty lampiony bądź świece. We wtorek i piątek na Roraty zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież naszej parafii, wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami czy starszym rodzeństwem. Podczas tej eucharystii w piątek dla najwytrwalszych wręczymy miłe nagrody. Po roratach we wtorek i piątek zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami czy opiekunami na wspólne śniadanie w sali parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym czasie wsparli tę inicjatywę – zarówno organizacyjnie, jak tez materialnie i modlitewnie. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, katechetom dziadkom i wszystkim, którzy wykazali się wielką otwartością serc. Jeszcze raz kochani – serdeczne Bóg zapłać!

Dziś po mszy św. sprawowanej o godzinie 13.00 wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie formacyjne.

W przyszłą niedzielę – czwartą niedzielę adwentu wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie mszy św. o godzinie 18.00. Tradycyjnie natomiast zapraszamy na pasterki o godzinie 21.00 – dla dzieci oraz o 24.00. Równocześnie pragniemy poinformować, pasterki są już mszami z dnia Bożego Narodzenia, w związku z tym, aby spełnić obowiązek obecności na mszy św. w niedzielę, trzeba udać się na którąś z wcześniejszych Eucharystii. Podczas mszy św. niedzielnych będziemy jeszcze spowiadać, natomiast podczas pasterek i świąt Bożego Narodzenia spowiedzi św. w naszym kościele nie będzie. Również 24 grudnia podczas mszy św. o 10.00 i 11.30 poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus.

W najbliższym tygodniu w naszym kościele będziemy ubierać choinki i dekoracje świąteczne. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do pomocy w tych pracach i zapraszamy do kościoła w środę na godzinę 9.00.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania pod opieką ks. Rafała rozprowadza sianko wigilijne. Zachęcamy do wsparcia dobrowolnymi ofiarami tej inicjatywy, które będą przeznaczone na rzecz duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.

W kancelarii parafialnej oraz w księgarni można nabywać wigilijne świece Caritas. Będzie je można też nabyć u lektorów i ministrantów po zakończonych mszach świętych dziś i w czasie rekolekcji. Niech będą one formą wsparcia najbardziej potrzebujących, których dookoła nas nie brakuje.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy medaliki dla uczniów klas trzecich, przygotowujących się do I komunii św., zaś bezpośrednio po mszy św. w kościele będzie spotkanie formacyjne dla ich rodziców.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na rzecz WSD Hosianum w Olsztynie.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego biuletynu.