10.12.2017   17.12.2017   31.12.2017   07.01.2018   

Ogłoszenia parafialne - 10.12.2017

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Longin Burzyński, Stanisław Kotowski, Henryka Borowicz, Eugeniusz Wojtkowski. Wieczny odpoczynek racz im ………………….

W czasie Adwentu zgodnie z wielowiekową tradycją, od poniedziałku do soboty gromadzimy się na mszach świętych roratnich, sprawowanych o godzinie 6.30. W tym okresie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00. Zachęcamy do przynoszenia na roraty lampiony bądź świece. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki na Roraty zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież naszej parafii, wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami czy starszym rodzeństwem. Podczas tej eucharystii dzieci otrzymują pamiątkowe naklejki. Dla najwytrwalszych pod koniec adwentu będą przewidziane miłe nagrody. Po roratach we wtorek i piątek zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami czy opiekunami na wspólne śniadanie w sali parafialnej. Jest to okazja do wspólnej integracji, spotkania i radosnego przeżywania czasu Adwentu, a także posilenia się przed lekcjami w szkole czy obowiązkami zawodowymi. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu wsparli tę inicjatywę – zarówno organizacyjnie, jak tez materialnie i modlitewnie. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, katechetom dziadkom i wszystkim, którzy wykazali się wielką otwartością serc i zachęcamy do dalszej współpracy.

Nasz organista pan Jerzy Opaliński kończy roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych.

W kancelarii parafialnej oraz w księgarni można już nabywać wigilijne świece Caritas. Niech będą one formą wsparcia najbardziej potrzebujących, których dookoła nas nie brakuje.

W przyszłą niedzielę 17 grudnia rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził ks. Jan Sztygiel, proboszcz parafii w Sątopach. W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy medaliki dla uczniów klas trzecich, przygotowujących się do I komunii św., zaś bezpośrednio po mszy św. w kościele będzie spotkanie formacyjne dla ich rodziców.

W okresie Adwentu w sposób szczególny jesteśmy wezwani do troski o ubogich i potrzebujących, dlatego gorąco zachęcamy do wspierania używaną odzieżą punktu charytatywnego działającego przy naszej parafii. Jest on otwarty w każdy wtorek w godzinach 15.15 – 16.15.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie z o. Aleksandrem Jacyniakiem pt. ,,Stworzenie świata i Człowieka’’. Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 grudnia o 16.00 przy ulicy Miejskiej 7.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie, zarówno materialne, jak i duchowe. W ciągu ostatniego miesiąca dokonano następujących zakupów i inwestycji:Dziś też zbieramy do puszek ofiary na pomoc kościołowi na wschodzie. Za tydzień taca będzie przeznaczona na rzecz WSD Hosianum w Olsztynie.

Ojcowie jezuici ze Świętej Lipki zapraszają na spotkanie z profesorem Janem Żarynem, historykiem, senatorem i publicystą, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 10.45 w domu pielgrzyma w Św. Lipce.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego biuletynu.