15.10.2017   22.10.2017   29.10.2017   05.11.2017   12.11.2017   

Ogłoszenia parafialne - 22.10.2017

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: Aleksandra Pacyno-Kwaśniak. Wieczny odpoczynek…..

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godzinie 17.30. W poniedziałki zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie młodzież, zaś we wtorek- dzieci.

Dzisiaj obchodzimy rocznicę inauguracji pontyfikatu Św. Jana Pawła II . Jest to też jego liturgiczne wspomnienie, które w tym roku wypada w niedzielę. Po mszach św. ofiary do puszek są zbierane na rzecz młodzieży korzystającej ze stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Niech nasza hojność będzie odpowiedzią na słowa św. Jana Pawła II ,, Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali”.

Dziś rozpoczynamy tydzień misyjny – w tym czasie polecajmy na modlitwie intencje misjonarzy i misjonarek, pracujących na całym świecie, a w sposób szczególny tych misjonarzy, którzy pochodzą z naszej wspólnoty parafialnej.

Uroczyste liturgiczne wprowadzenie w urząd proboszcza naszej parafii ks. Sylwestra Progorowicza odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 października na mszy świętej o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Spotkanie organizacyjno – formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w czwartek 26 października po mszy św. odprawionej o godzinie 18.00.

Zbliża się wspomnienie wszystkich zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Za zmarłych, których imiona wpiszemy na kartkach zatytułowanych Zaduszki, będziemy odmawiali różaniec, a za wpisanych na kartkach Msza św. gregoriańska, będziemy sprawowali Eucharystię przez cały miesiąc listopad. Kartki wyłożone są na ołtarzach bocznych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego biuletynu.